Hajhullás ellen
Naponta tucatnyi hajszálunk hullik ki, amely természetesnek számít. Kóros hajhullásról akkor beszélhetünk, ha naponta több mint 100 hajszálat veszítünk el. A hajhullást okozhatja stressz, gyulladásos betegség és gyógyszer-mellékhatás, de a terhesség utáni hajvesztés is gyakori. A hajhullás megállításához a hajhagymák aktiválása, erősítése szükséges. A kínálatunkban található hajápoló és fejbőrápoló készítmények segítenek hajkoronája szépségének megőrzésében!
Hajhullás ellen
Íme néhány tipp hajhullás ellen!
Férfit és nőt egyaránt érzékenyen érint, ha évek alatt, esetleg hirtelen, eltűnik a hajkoronája. Más eset a kóros hajhullás, mely lehet körülírt területen jelentkező, vagy szétszórt, amikor a teljes hajas fejbőr érintett. Különböző betegségek részeként fordulhat elő a nem hegesedés okozta kopaszodás, mint például a pajzsmirigy túl- vagy alulműködése, másodlagos szifilisz, vashiányos vérszegénység, agyalapi mirigy elégtelenség. Ilyenkor az alapbetegség azonnali és megfelelő kezelésével a hajvesztés megállítható, visszafordítható.
Hajhullás férfiaknál és nőknél
A férfias típusú kopaszság a leggyakoribb genetikailag meghatározott forma. A halántéktájon, fejtetőn és kétoldalt jelentkezik.
A nők esetében a hajhullást, illetve a hajszálak elvékonyodását ugyanazok az okok idézhetik elő, mint a férfiak kopaszodását, például a magas tesztoszteron (férfi nemihormon) szint. A változó korral a női nemi hormonok szintje csökken, ami szintén kopaszodáshoz vezethet.
Náluk a kopaszodás más mintázatot mutat. A hajvesztés az egész hajas fejbőr területén észlelhető, míg a fejtető részen hosszanti ritkulás jellemző. Fontos azoknak a nőknek az ellenőrzése, akik hajritkulásról panaszkodnak: a haj 20 százaléka kihullhat, mire a kopaszodás nyilvánvalóvá válik. Kóros hajhullás esetén naponta 100-nál több hajszálat vesztünk el.
Visszafordítható hajhullás
A visszafordítható hajhullást a legtöbb esetben a szervezetet ért stressz okozza: nagyobb gyulladás, baleset, műtét, bizonyos gyógyszerek alkalmazása, valamint pszichés trauma lehet a kiváltó ok. A hajvesztés ezekben az esetekben nem jelentkezik azonnal, hanem 3-5 hónap múlva alakul ki, akkor hirtelen, nagyfokúan, diffúzan nyilvánul meg. Amennyiben sikerül megtalálni, és kezelni a kiváltó okot, a hajhullás magától megszűnhet.
Mit tehetünk hajhullás ellen?
Vitaminokkal, nyomelemekkel is hozzájárulhatunk hajunk és fejbőrünk egészségéhez, ezek kaphatóak a Pingvin Patika webáruházában. Lehet szedni antioxidáns tartalmú A- és E-vitamint, B-vitamint, amely nem csupán a hajhagymák anyagcseréjét befolyásolja, de a körmöknek is jót tesz. Nem mellőzhető a H-vitamin, az a biotin sem.
Az ásványi anyagok, nyomelemek szintén jótékonyan befolyásolják az egészséges hajképződést, ezek közül a legfontosabb a réz, a vas és a cink, valamint a kén. A kén a hajszálak alapjául szolgáló keratin szintézisében tölt be nélkülözhetetlen szerepet.
A Pingvin Patika webáruházában kapható hajerősítő tonik, hajhullás elleni sampon, hajnövekedést serkentő sampon, hajszesz, hajregeneráló szer, hajtonik, koffeint tartalmú sampon is segíti a hajhagymák erősítését.
Az írás a www.webbeteg.hu cikkei alapján készült.
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása