Felnőtt pelenka
A kellemetlen szivárgással járó inkontinencia kezelése nagyban elősegítheti a tünetek csökkentését és megszüntetését. Már az első tünetek észlelésekor érdemes gyógyászati segítséget igénybe venni, a szivárgás ellen pedig inkontinencia termékeket használni. A felnőtt pelenkák segítenek felszívni és megtartani a vizeletet, megkímélve a ruházatot és megőrizve a higiéniát. Tekintse meg a kínálatunkban található, több típusú és méretű felnőtt pelenkákat!
Felnőtt pelenka
A felnőtt pelenkák típusai
Nemcsak önmaguk ellátásra képtelen idősek, hanem beteg felnőttek – átmenetileg vagy tartósan- is pelenkázásra szorulnak. Nézzük, kinek, mikor melyik típusa jöhet jól.
Inkontinencia betétek
Az átmeneti vagy tartós vizelet inkontinencia inkontinencia betétek használatát sürgeti. Manapság már többféle inkontinencia betét közül lehet válogatni. Legtöbbjük alig nagyobb, mint a hagyományos alsónemű, ezért a szokásos ruházat alatt észrevétlenül viselhetők.
Mindegyik felnőtté, de nem mindegyik pelenka
Amikor extra vékony betétet, pelenkanadrágot, fehérnemű pelenkanadrágot, öves pelenkanadrágot, rögzítőnadrágot vagy ágybetétet választunk felnőtt számára, mindig a szükség szerint válasszunk!
Az aktívabb személyek számára kényelmesebbek azok a termékek, melyek nagyobb szabadságot biztosítanak mozgás során (pl. fehérnemű pelenkanadrág). Fontos a megfelelő méret: a túl kicsi, a túl nagy sem jó. Az első kényelmetlen, a második túl nagy szivárgást okozhat. A nedvszívó képesség döntő fontosságú: általában a szárnyakkal ellátott vastag betétek a leghatékonyabbak az éjszakai használathoz.
Mikor hasznos a felnőtt pelenka?
A székletinkontinenciát jellemzően az idősebb kor „betegségeként” tartjuk számon. Nőknél kb. kétszer olyan gyakori probléma, mert esetükben a hüvelyi szülés során létrejöhetnek gátizomzat sérülések, illetve a menopauza miatti hormonális változások meggyengíthetik a medencefenék izmait, amik a széklettartásban fontos szerepet töltenek be.
A székletinkontinencia tünetei igen változatosak lehetnek. Enyhébb esetekben csak az alsóneműn megjelenő folt a panasz, súlyosabb esetekben viszont már a híg, vagy akár a kemény székletet sem tudják visszatartani. Előfordulhat, hogy magát a székelési ingert, így a széklet ürülését sem érzékeli a beteg. A tünetek kezelés nélkül idővel súlyosbodnak.
Két típusát különböztetjük meg a székletinkontinenciának. Passzív inkontinenciának nevezzük, ha egyáltalán nincs székelési inger, a széklet mégis „nyomot hagy” az alsóneműn vagy spontán ürül. A végbélzáró izomzat működési zavara okozhat ilyet. Másik típusa a késztetéses inkontinencia, ekkor a beteg érzi az ingert, de az olyannyira sürgető, hogy nem tudja megállítani a székletürítést, mondhatni „nem éri el időben a WC-t”. Ilyenkor jobb, ha nappal is felnőtt pelenkát használ a felnőtt.
A Pingvin Patikák webáruházában számos felnőtt pelenka, nadrágpelenka, betét közül válogathat, akár férfi, akár női beteg számára, többféle méretben, típusban.
Az írás a www.webbeteg.hu cikkei alapján készült.
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása