Térdrögzítő
A mindennapi séták, mozgás vagy életvitelszerű sportolás esetén is előfordulhatnak kellemetlen és fájdalmas sérülések, ficamok vagy húzódások. A térdünk különösen érzékeny terület, amely sérülés esetén azonnali rögzítést és pihentetést igényel. A térdrögzítők stabilan tartják a térd ízületeit és csontjait, kompressziót alkalmazva pedig csökkentik a fájdalmat. Honlapunkon több típusú és színű térdrögzítő eszköz közül válogathat!
Térdrögzítők
Térdrögzítők a szalag és oldalsó traktus sérülésére
A merev, illetve félmerev térdrögzítők használata leginkább sérüléseket követően és az akut, illetve heveny gyulladásban javasolt, annak érdekében, hogy az ízület pihenni tudjon.
A térdrögzítők szerepe
A rögzítők egyik speciálisa típusa, az oldalsínes rögzítő leginkább az oldalsó struktúrák sérülésével járó problémáknál alkalmazott, például egy oldalsó szalagsérülésre, például a térd ízület esetében. Az ilyen jellegű rögzítőknek bizonyos, illetve akár az összes irányú mozgást limitálják, ezzel mérsékelve az ízületre eső terhelést, így segítve a gyógyulást.
Tehermentesítés helyett térdrögzítés
Napjainkban az aktuális kezelési trendek már kisebb mértékben erőltetik a teljes tehermentesítést, vagy a teljes nyugalomba helyezést, hiszen a kutatások sorra bizonyítják, hogy egy hét tehermentesítésben eltöltött idő (ágyban fekvés) 3,2 százalékkal csökkenti a combizom tömegét. Míg más kutatások igazolják, hogy a tartós rögzítő használat csökkenti az ízület helyzetérzékelését, ami a rehabilitációt nehezíti. Ez nemcsak a sportba való visszatéréskor okozhat majd problémát hiszen a csökkent propriocepció ( a különböző testrészek és az ízületek helyzetének érzékelése) további sérüléseket vonhat maga után hanem a hétköznapi életben is. Ennek fejlesztése a gyógytorna egyik fő célja, mellyel csökkenteni lehet a sérülés, és az újra sérülés esélyét, valamint javítani a mozgás minőségét.
Térdrögzítő degeneratív megbetegedések esetén
Vizsgálatok kimutatták: térdkopásos betegeknél a térdrögzítő használatával csökkent a betegek fájdalma, a térd instabilitása, járásuk gyorsabb és dinamikusabb lett. Az eredményt nem befolyásolja a rögzítő típusa. A kopásos betegeknél a tibiofemoralis rögzítő alkalmazása javasolt, hiszen csökkenti az ízületre eső terhelés mértékét, így csökkenti a fájdalmat.
A rögzítő választásakor érdemes azokat előnyben részesíteni, amelyek szabadon hagyják a patellát, ezzel is csökkentve a térdkalácsra jutó kompressziós erőt.
Az írás a www.thera-team.hu oldal cikke alapján készült.
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása