Blog
Erősítsen chiával!
Nemcsak egészséges, még fogyaszt is a chiamag, főként deréktájon! Ám kiemelkedően magas rosttartalma miatt túlzott fogyasztása emésztőrendszeri problémákat idézhet elő. Ezért napi 15 grammnál nem szabad többet enni az egzotikus élelmiszerből.
Néhány jótanács az újévi fogyókúrához
Fokozatosság a siker titka. Az ünnepek alatti mértéktelen evés-ivás hatására sokan felszednek néhány kilót. Az egyik leggyakoribb újévi fogadalom a fogyással kapcsolatos, alábbi tippjeink segíthetnek a siker elérésében.
Segítsük szervezetünk védelmét!
Bizonyára olvasóink is találkoztak már a Több mint TestŐr című televíziós életmódmagazinnal a TV2, a FEM3 és a SuperTV2 műsorán, melyben a Pingvin Patika gyógyszerészei minden héten egészségmegőrzést segítő tanácsokat adhatnak. Ebben a számban az immunrendszer egész évben szükséges erősítését hangsúlyozzuk.
Újévi nagytakarítás - Léböjt-kúra az egészségért
Az ünnepi asztalon lévő rengeteg ételnek nagyon nehéz ellenállni. A következményként megjelenő plusz kilók azonban már sokunkat elszomorítanak, ráadásul gyakran emésztőrendszeri zavarokkal és rossz közérzettel is párosulnak. Természetesen erre is van jó megoldás: ha eléggé elszántuk magunkat, akkor egy néhány napos léböjt-kúra nemcsak megszabadít a hirtelen szerzett feleslegtől, de egészségesebbé és kiegyensúlyozottabbá is tesz.
Gyakori hibák a kisgyerekek téli öltöztetésénél
Nincs alkalmatlan időjárás, csak alkalmatlan öltözék - tartja az angol mondás. Ezzel bizonyára szívesen egyetért sok kisgyerekes szülő, hiszen a gyerekek számára télen is fontos, hogy minél többet legyenek a levegőn. A téli hónapokban azonban a kisgyerekek megfelelő öltöztetése nem kis próbatételt jelent. Milyen szempontokat érdemes figyelembe vennünk?
A hideg és a bőr - Védelem az időjárással szemben
A téli hónapokban különösen fontos a megfelelő hidratáló krém használata. A hideg idő sok veszély rejt a bőr számára, ennek ellenére a téli napok segítenek kipihenni a nyári napsugárzás és a káros UV-sugarak kellemetlen hatásait. Egy kis odafigyeléssel megelőzhetjük, hogy kültakarónk kiszáradjon, emellett felkészíthetjük az újév napsütéses óráira is.
Hidegebb idő, magasabb vérnyomás
Télen nemcsak a felfázástól, az influenzától, vagy az elcsúszás okozta balesetektől kell tartanunk, de a szív- és érrendszer is nehezen viseli a hideg időt. Főként idősebb korban jellemző, hogy a hideggel a vérnyomás a magasba szökik, ezért ennek a korosztálynak fokozottan oda kell figyelnie a hidegben a rendszeres vérnyomásmérésre. Lehet, hogy furcsának hangzik, de a vérnyomás is ingadozik a hőmérséklet-változással együtt. Télen magasabb lehet, mint például nyáron.
Veszélyesen hideg! A kihűlésről
A tél és a hideg idő a gyönyörű tájakon és az élvezetes sportokon kívül számos veszélyt is rejt magában. Például a kihűlés kockázatát, amelyhez nem kell mínusz 10 foknak lennie, különösen az idősek és a gyermekek esetében. Ennél sokkal kevesebb is veszélybe sodorhatja az emberi életet.
Téli gyerekbetegség - a krupp
A tél, a hideg, nyirkos évszak nemcsak a szánkózás ideje, hanem a kruppos megbetegedés tipikus időszaka is. Felnőttkorban nem jellemző, gyerekkorban azonban sok kis beteg kerül kórházba ezen légúti fertőzés miatt. Most a legfontosabb kérdésekre keresünk választ: mire figyeljünk oda, és hogyan gyógyítható a betegség.
Régi idők karácsonya
Jó néhány olyan karácsonyhoz köthető népszokásunk van, amely az évek múltával egyre inkább kimegy a divatból, pedig mindegyik a hit és az összetartozás érzését hivatott erősíteni. Ön emlékszik még valamelyikre?
A karácsonyi magánynak fele sem tréfa
A karácsonytól sokan már rettegnek, mert a magány alattomosan belopakodhat a szívekbe. A máskor kevésbé fájó érzés ilyenkor könnyen felerősödik. Néhány hasznos tanács viszont segíthet megküzdeni a nehezedő teherrel.
Egészséges ajándékötletek karácsonyra
Mindig nehéz kitalálni, hogy karácsonykor ki minek örülne a legjobban. Összeállításunk azoknak segít, akik az egészség jegyében szeretnek ajándékozni.
Téli vitaminszükséglet
Télen az emberi szervezet különösképpen ki van téve a különböző megbetegedések veszélyeinek, adjunk meg hát minden segítséget az immunrendszerünknek, hogy ellenállóképessége kifogástalan állapotban legyen. Főként ilyenkor, a vitaminok az emberi szervezet számára nélkülözhetetlenek. A hideg hónapokban amúgy is jobban odafigyelünk a megfelelő vitaminbevitelre. De tudjuk-e, mire van szükségünk? Friss zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztunk, vagy inkább vitaminpótlókhoz nyúlunk?
Nátha vagy influenza
Néhány órája még kutya bajunk sem volt, majd egyszer csak kedvetlenek, levertek leszünk. Alig kapunk levegőt, úgy bedugult az orrunk! Felforgatjuk a táskánkat papír zsebkendő után kutatva. A torkunk is megfájdult, és mintha a hideg is rázna… Lassacskán ráébredünk: bizony megbetegedtünk. Vajon mindössze náthásak vagyunk, vagy az influenza vett le a lábunkról? Egyáltalán nem mindegy! Erre hívjuk fel a figyelmet dr. Nagy Ildikó szakgyógyszerész segítségével.
Ünnepekkor is gondoljunk a diétázokra!
Ha a karácsonyi menüre gondolunk, akkor sokunknak a bejgli, töltött káposzta, mákos guba, halászlé mellett a megannyi süteménytől roskadozó asztal képe ugrik be. De mi van azokkal a diétára kényszerülőkkel, akik még az ünnepek alatt sem csábulhatnak el?
- Oldal Előző
- Oldal 1
- ...
- Oldal 36
- Oldal 37
- Oldal 38
- You're currently reading page 39
- Oldal 40
- Oldal Következő
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása