Blog
uborkás-mentás limonádé
A nyári forróságban nincs is jobb megoldás, mint egy frissítő és üdítő ital, ami nemcsak hidratál, hanem egyben élénkíti is az ízlelőbimbókat. Az uborkás-mentás limonádé pont ilyen, és könnyen elkészíthető otthon is, pár egyszerű összetevőből.
Rotavírus: Nem csak a kisgyerekek betegség
A rotavírusok a kisgyerekek hasmenéses megbetegedéseinek világszerte leggyakoribb okozói. Ötéves koráig a világon szinte minden gyerek megfertőződik velük legalább egyszer. A 6–24 hónapos csecsemők és kisdedek a legveszélyeztetettebbek, mert először találkoznak a vírussal, melyről dr. Prágai Ágnes házi gyermekorvost kérdeztük.
Kennedy és az Addison-kór
Az 1963-ban meggyilkolt John F. Kennedyről a nyilvánosság nem tudta, hogy több egészségügyi problémával is küzdött, melyeket politikai okokból sokáig titkoltak. Az Amerikai Egyesült Államok 35. elnöke Addison-kórral is küzdött.
Óvatosan a gyógyszerekkel!
Jó tudni, hogy a fejfájásért sokszor csak a folyadékhiány a felelős. Az indokolatlanul sok fájdalomcsillapító szedése gyomor- és bélrendszeri panaszokat – gyulladást, fekélyesedést – okozhat – hangzott el a TV2, a FEM3 és a SuperTV2 műsorán futott Több mint TestŐr című televíziós életmódmagazinban, melyben a Pingvin Patika gyógyszerészei adtak tanácsokat a nézőknek.
Látásromláshoz vezet a kék fény
Nem árt tudni, hogy a naponta használt digitális eszközök – vagyis a mobiltelefon, a tablet vagy a laptop – a szemre káros kék fényt sugároznak. Védeni kell ellene a szemet, ugyanis hosszú távon makula degenerációt, illetve vakságot okozhat a túlzásba vitt kijelző- és monitorbámulás.
Levendula, az örök sláger
Európában napjainkban elsősorban nyugtató, szorongásoldó hatása miatt a valódi vagy más néven keskenylevelű levendulát (latinul: Lavandula angustifolia) használják a gyógyászatban, de a hagyományos népi gyógyászatban egyéb fajokat is alkalmaznak.
Mit tartalmaz 100 g cseresznye?
A nyár nagy kedvence a ropogós cseresznye, ami nem csak ellenállhatatlanul finom, de egészségünkre is jótékony hatással van.
Véradás – Rád is szükség van!
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta június 14-e a Véradók Világnapja, így ezúton szeretnénk tisztelegni mindazok előtt, akik adtak már vért, vagy rendszeres visszatérő véradók. Manapság már egyre gyakoribbak a véradást népszerűsítő kampányok, de talán még mindig nem kap elég figyelmet a téma. A véradást támogató szervezetek munkatársai, így is rengeteg energiát fektetnek bele a megfelelő donorok megtalálásába. Lássuk hát, mi mindent kell tudni a véradásról.
Oszvald Marika: „Belőlem a játékosság nem veszett ki”
Nincsenek és soha nem is voltak nagy álmai Oszvald Marikának. Az ország szubrettje, komikája, az operett koronázatlan királynője mindig azt csinálta, amivel megbízták. Szerencséje volt: az operett világa tökéletesen boldoggá tette, de egy másik életben beatzenésznek állna.
Mákos-citromos torta
A mák nem csak a bejgliben mutat jól. Kóstolja meg ezt az elképesztően jó sütit!
A hajdina hatásai
Melyek a hajdina jótékony hatásai? Miért fogyasszuk rendszeresen?
A 40 év után kezdődő bajokat csírájában kell elfojtani
A szemet a káros UV-sugárzástól a megfelelő védelmet nyújtó napszemüveggel minden korban védeni kell, mert enélkül a szürke hályog kialakulása és az időskori homályos látás (makula degeneráció) veszélye fokozottan fennállhat – derült ki a TV2, a FEM3 és a SuperTV2 műsorán futott Több mint TestŐr című televíziós életmódmagazinból, melyben a Pingvin Patika gyógyszerészei adtak tanácsokat a nézőknek.
Csirkés-pesztós tészta
Laktató fogásnak ígérkezik ez a pesztóval és spárgával feldobott tészta. Ebédre kitűnő.
Dohányzás elleni világnap
Tudta? Május 31-e a nemzetközi dohányzás elleni nap. Célja, hogy felhívja a figyelmet a dohányzás veszélyeire.
- Oldal Előző
- Oldal 1
- ...
- Oldal 35
- Oldal 36
- You're currently reading page 37
- Oldal 38
- Oldal 39
- ...
- Oldal 47
- Oldal Következő
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása