Neo Citran kemény kapszula megfázásra és köhögésre

Kiszerelés:
16x
SKU:
513601
Gyártó/Forgalmazó:
GlaxoSmithKline-Consumer Kft.

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula. A meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére.

Internetes ár
2 270 Ft

Jogszabály módosítás

Egységár: 141.88 Ft / db

Vásároljon még 14500 Ft értékben, és megrendelését ingyenesen* kiszállítjuk!

Jellemzők

  • Amikor a meghűlés és influenza fájdalommal és/vagy lázzal, orrdugulással jár, és kínzó hurutos köhögés is társul mellé, érdemes az Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula hatékonyságára támaszkodni.
  • Két kapszula a maximális láz- és fájdalomcsillapító hatóanyagot tartalmazza1
  • Csökkenti az orrdugulást és speciális köptető hatásával még a letapadt váladék felszakadását is elősegíti.
1A megengedett maximális egyszeri adag 1000 mg paracetamol.

Hatóanyag-táblázat

Hatóanyag két kapszulában
paracetamol 1000 mg
fenilefrin-hidroklorid (megfelel 10 mg fenilefrinnek) 12,2 mg
gvajfenezin 200 mg

Adagolás

  • A Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula 50 kg feletti 16 éven felülieknek ajánlott.
  • Naponta legfeljebb 3 x 2 kapszula szedése javasolt.
  • Egészben, szétrágás nélkül kell bevenni egy pohár vízzel.

Figyelmeztetések

  • Két adag között mindenképp teljen el 4-6 óra, ennél gyakrabban ne fogyasszuk!
  • A kezelés időtartama nem haladhatja meg a 3 napot.
  • Alkalmazás előtt gondosan olvassa el a betegtájékoztatót!

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, gvajfenezin

Felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.

  • Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
  • További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
  • Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
  • Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma

  1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula (továbbiakban Neo Citran kapszula) és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt
  3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?
  4. Lehetséges mellékhatások
  5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?
  6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer a Neo Citran kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Neo Citran kapszula megfázás, meghűlés és influenza tüneteinek rövid távú kezelésére szolgál. Ezek közé a tünetek közé tartozik az enyhe/közepes erősségű fájdalom, láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

A Neo Citran kapszula kizárólag felnőttek és 16 éves vagy annál idősebb serdülők számára javasolt.

 

A Neo Citran kapszula kizárólag akkor alkalmazható, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

Hogyan fejti ki hatását a Neo Citran kapszula?

A Neo Citran kapszula három hatóanyagot tartalmaz:

  • a paracetamol fájdalom- és lázcsillapító.
    • a fenilefrin az orrdugulást csökkenti. Az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentése révén megszünteti az orrdugulást és könnyebbé teszi a légzést.
    • a gvajfenezin egy köptető, amely fellazítja a váladékot és megkönnyíti a hurutos köhögést.

 

 

2. Tudnivalók a Neo Citran kapszula alkalmazása előtt

 

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát:

  • ha allergiás a paracetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, a gvajfenezinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
  • ha szívbetegsége van vagy magas a vérnyomása (hipertónia),
  • ha cukorbeteg,
  • ha pajzsmirigy-túlműködése van,
  • ha zárt zugú zöldhályogja (glaukómája) van (magas a szem belnyomása),
    • ha a vese közelében található mellékvesét érintő bizonyos daganatos betegsége van (feokromocitóma),
    • ha jelenleg monoamino-oxidáz-inhibitorokat szed, vagy az elmúlt 14 napban szedett ilyet (ezek a depresszió vagy a Parkinson-kór kezelésére használt gyógyszerek),
    • ha triciklusos antidepresszánsokat szed,
      • ha béta-blokkolókat szed (ezek magas vérnyomás és szívproblémák kezelésére alkalmazott gyógyszerek),
      • ha más szimpatomimetikus készítményeket, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláns szereket szed.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Fontos, hogy a Neo Citran kapszulát kizárólag akkor alkalmazza, ha az alábbi tünetek mindegyike fennáll: fájdalom és/vagy láz, orrdugulás és hurutos köhögés.

 

Paracetamolt tartalmaz.

Ne szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel együtt!

Ne vegyen be többet az ajánlott adagnál, mert súlyos májkárosodás alakulhat ki.

 

Általánosságban, a fájdalomcsillapítók rendszerinti alkalmazása, különösképpen több fájdalomcsillapító kombinációban történő alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat, növelve a veseelégtelenség kockázatát.

 

A gyógyszer szedésének ideje alatt ne fogyasszon alkoholos italokat.

Ne szedje együtt más, köhögés, megfázás vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

 

Forduljon orvoshoz, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

A Neo Citran kapszula alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével:

  • ha veseproblémája van,
  • ha májproblémája van
    • ha prosztata-megnagyobbodása van, mivel vizelet-visszatartás vagy vizelési nehézség állhat fenn Önnél,
    • ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindróma),
    • ha enyhe sárgaság áll fenn Önnél (Gilbert-szindróma),
      • ha súlyos fertőzés áll fenn Önnél, súlyosan alultáplált, kórosan sovány vagy erős alkoholfogyasztó
      • ha Önnél krónikus köhögés (például dohányzás miatt kialakuló), asztma, kórnikus hörghurut vagy tüdőtágulat (tüdőbetegség) áll fenn.

 

Gyermekek és serdülők

A készítmény nem alkalmazható 16 év alatti serdülők és gyermekek esetén, illetve olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

 

Egyéb gyógyszerek és a Neo Citran kapszula

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha jelenleg az alábbiakat szedi:

  • a depresszió és a Parkinson-kór kezelésére alkalmazott monoamino-oxidáz-inhibitorok (MAOI‑k), vagy a depresszió kezelésére alkalmazott triciklusos antidepresszánsok vagy ha az elmúlt 14 napban szedett ilyen készítményt.
  • vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, például béta-blokkolók.
    • szimpatomimetikus készítmények, például orrdugulást csökkentő, étvágycsökkentő és amfetaminszerű pszichostimuláns szerek.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről, különösen az alábbiakról:

  • a szívelégtelenség és a rendellenes szívritmus kezelésére alkalmazott gyógyszerek (digoxin és más szívglikozidok).
  • vérhígító (véralvadásgátló) gyógyszerek, például warfarin vagy más kumarinok.
  • hányinger és hányás elleni gyógyszerek, például metoklopramid vagy domperidon.
    • tuberkulózis (rifampicin és izoniazid), illetve baktériumok okozta fertőzések (klóramfenikol) elleni gyógyszerek.
    • epilepsziás rohamok kezelésére alkalmazott gyógyszerek, például lamotrigin, fenitoin, fenobarbitál és karbamazepin.
    • a koleszterinszint csökkentésére alkalmazott kolesztiramin.
    • a HIV-fertőzés (AIDS) kezelésére alkalmazott zidovudin (AZT).
    • a köszvény kezelésére alkalmazott probenecid.
    • a migrén esetén alkalmazott ergotamin és metizergid.
    • láz vagy enyhe fájdalom kezelésére alkalmazott gyógyszerek (szalicilátok/szalicil-amid).
      • paracetamol-tartalmú gyógyszerek vagy meghűlés és influenza esetén alkalmazott orrdugulás-csökkentők.
      • a műtéti altatáshoz használt, halogénezett anesztetikumok.
      • ha Önnél vizeletvizsgálatot végeznek, tájékoztassa orvosát, hogy ezt a gyógyszert szedi.

 

A Neo Citran kapszula egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

Ne igyon alkoholt, amíg a gyógyszert szedi!

Ez a gyógyszer étkezéstől függetlenül bevehető.

 

Terhesség és szoptatás

Ne alkalmazza a Neo Citran kapszulát, ha terhes, vagy ha szoptat!

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Ez a készítmény szédülést okozhat. Ha szédül, ne vezessen gépjárművet, illetve ne kezeljen gépeket.

 

 

3. Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja

50 kg feletti felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők:

  • 2 kapszula 4–6 óránként, szükség szerint.
  • A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 6 kapszulát (2 kapszula naponta 3 alkalommal) (ez 3000 mg paracetamolnak, 36,6 mg fenilefrin-hidrokloridnak és 600 mg gvajfenezinnek felel meg).
  • Újabb adagot csak az előző adag után 4 óra elteltével vegyen be. A tünetek kezeléséhez a legkisebb hatásos adagot a lehető legrövidebb ideig kell alkalmazni.
  • A készítményt 3 napnál tovább ne szedje. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, vagy ha a köhögést magas láz, bőrkiütés vagy tartós fejfájás kíséri.

 

A készítmény nem alkalmazható olyan felnőttek, időskorúak és 16 éves vagy annál idősebb serdülők esetében, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

 

Az itt feltüntetett adagot ne lépje túl.

 

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél

A készítmény 16 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők esetén nem alkalmazható.

A készítmény nem alkalmazható olyan 16 és 18 év közötti serdülők esetén, akik testtömege nem éri el az 50 kg-ot.

 

Májbetegek

Károsodott májműködésű betegeknél az adagot csökkenteni kell, vagy az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A napi maximális adag nem haladhatja meg a 24 órán belüli 4 kapszulát (az egyes adagok bevétele között legalább 8 óra eltelt idő szükséges).

 

Vesebetegek

Veseelégtelenségben szenvedő betegeknél az egyes adagok között több időnek kell eltelnie. A gyógyszer alkalmazása előtt kérjen tanácsot kezelőorvosától. A gyógyszertárakban a megfelelő készítmények elérhetőek.

 

Hogyan kell alkalmazni a Neo Citran kapszulát?

Szájon át történő alkalmazásra.

Egészben, szétrágás nélkül kell bevenni egy pohár vízzel.

 

Ha az előírtnál több Neo Citran kapszulát alkalmazott

Ha a gyógyszerből véletlenül túl sokat vett be, azonnal forduljon orvoshoz, még akkor is, ha jól érzi magát, mivel fennáll a késői, súlyos májkárosodás kockázata.

 

Ha elfelejtette alkalmazni a Neo Citran kapszulát

Ha egy adagot elfelejt bevenni, vegye be amint eszébe jut, kivéve, ha már közel van a következő adag bevételének ideje. Ezután folytassa a kezelést az ajánlottak szerint. Két adag között mindig hagyjon legalább 4 órás időszakot eltelni. Ne vegyen be kétszeres adagot (4 kapszula) a kihagyott adag pótlására.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4. Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

HAGYJA ABBA a Neo Citran kapszula alkalmazását, és azonnal forduljon orvoshoz, ha az alábbiakat tapasztalja:

  • allergiás reakciók, ezen belül zihálás, légszomj, az arc vagy a száj bedagadása,
  • bőrkiütés (ezen belül csalánkiütés, viszketés), bőrpír,
  • hámlás, hólyagok, sebek, fekélyek a szájban,
  • vérrel kapcsolatos problémák, ezen belül szokatlan vérzés vagy véraláfutás,
  • bőr vagy szem sárgás elszíneződése (sárgaság), mely májbetegségre utalhat.

A fenti mellékhatások ritkák (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordul elő) vagy nagyon ritkák. Különösen a súlyos bőrreakciók nagyon ritkák (10 000-ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő).

 

Az alábbi mellékhatások ritkán vagy nagyon ritkán fordulhatnak elő (1000-ből legfeljebb 1 betegnél fordul elő vagy 10 000-ből kevesebb, mint 1 betegnél fordul elő). Ha az alábbiak bármelyikét észleli, tájékoztassa kezelőorvosát:

  • gyomorfájás vagy hasi panaszok (hasmenés, hányinger és hányás)
  • fejfájás vagy szédülés
  • emelkedett vérnyomás, erős szívdobogás, gyors szívverés
  • alvászavar, nyugtalanság, idegesség, ingerlékenység vagy zavartság
  • légzési nehézség
  • tág pupilla, magas szemnyomás,
  • fájdalmas vizeletürítés, vizeletürítési problémák.

 

Májproblémák, beleértve a májfunkciós tesztek kóros eredményeit nagyon ritkán fordulnak elő.

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5. Hogyan kell a Neo Citran kapszulát tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A buborékcsomagoláson és a dobozon feltüntetett lejárati idő {Felh.:} után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Neo Citran kapszula?

  • A készítmény hatóanyagai: paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és gvajfenezin. Kapszulánként 500 mg paracetamolt, 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot (ami megfelel 5 mg fenilefrinnek) és 100 mg gvajfenezint tartalmaz.
  • Egyéb összetevők: kroszkarmellóz-nátrium, kukoricakeményítő, nátrium-lauril-szulfát, talkum, magnézium-sztearát

A kapszulatok összetevői: zselatin, tisztított víz, indigókármin (E132), titán-dioxid (E171), kinolinsárga (E104), nátrium-lauril-szulfát, eritrozin (E127).

 

Milyen a Neo Citran kapszula külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Kemény zselatin kapszula: fehér vagy csaknem fehér, nagy aggregátumoktól és szemcsés szennyeződésektől mentes porral töltött zöld áttetsző alsórészű és kék átlátszatlan felsőrészű, „0” méretű kemény zselatin kapszula.

 

8 vagy 16 db kemény kapszula buborékcsomagolásban.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja

GlaxoSmithKline-Consumer Kft.

1124 Budapest

Csörsz u. 43.

Magyarország

 

Gyártó

 

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare GmbH & Co. KG

Barthstrasse 4

80339 München

Németország

 

OGYI-T-22745/03                  8x        PVC//Al/papír buborékcsomagolásban

OGYI-T-22745/04                  16x      PVC//Al/papír buborékcsomagolásban

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

Bulgária                Терафлу Форте Простуда и Кашлица 500 mg/6,1 mg/100 mg твърди капсули

Ciprus                  Panadol Cold & Flu & Cough

Csehország           Theraflu

Észtország                 Theraflu

Görögország         Panadol Cold & Flu & Cough

Horvátország        Theraflu 500 mg/6,1 mg/100mg tvrde kapsule

Lettország            Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg cietās kapsulas

Litvánia                Theraflu 500mg/ 100mg/ 6,1mg kietosios kapsulės

Lengyelország      Theraflu Total Grip

Magyarország       Neo Citran megfázásra és köhögésre kemény kapszula

Németország        Theraflu Erkältung & Husten Kapseln

500 mg / 6,1 mg / 100 mg Hartkapseln

Olaszország          TERMAINFLU

Portugália             Panadol Gripus

Románia              THERAFLU RĂCEALĂ ŞI TUSE 500 mg/ 6,1 mg/ 100 mg capsule

Szlovákia             Theraflu chrípka a kašeľ tvrdé kapsuly

Szlovénia             Theraflu 500 mg/100 mg/6,1 mg trde kapsule

 

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2021. január.

A termék megvásárlását követően van lehetősége véleményt írni!
Egyéb
EAN 5999518585121
Tárhely sor D
Tárhely oszlop 16
Tárhely Polc 4
Betegtájékoztató Megnézem

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége