Rubophen Cold Duo kemény kapszula

Kiszerelés:
2x(6+2)
SKU:
827483
EAN:
3582910068136
Th:
1
/
12
Lejárati dátum:
2019-10-31

A Rubophen Cold Duo két különböző kapszulája segít leküzdeni a megfázás tüneteit. Az egyik nappal segítséget nyújt a levertség leküzdésében is, a másik pedig éjszaka hozzájárul a megfázás tüneteinek csillapításához, hogy nyugodtan pihenhessünk.

Vény nélkül kapható gyógyszer.

Patikai ár:
1 489 Ft
Internetes ár
1 310 Ft
Egységár: 1310 Ft / DOB
Megtakarítás: 179 Ft

Vásároljon még 12000 Ft értékben, és megrendelését ingyenesen kiszállítjuk!

Rubophen Cold Duo kemény kapszula

További információ
Lejárati dátum 2019 okt. 31
EAN 3582910068136
Bio Nem 
Cukormentes Nem 
Write Your Own Review
Értékelje a következő terméket:Rubophen Cold Duo kemény kapszula

Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

 

Rubophen Cold Duo kemény kapszula

 

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein

 

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.

-                 Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-                 További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-                 Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.

-                 Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

 

A betegtájékoztató tartalma:

 

  1. Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold Duo kemény kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?
  2. Tudnivalók a Rubophen Cold Duo kemény kapszula szedése előtt
  3. Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát?
  4. Lehetséges mellékhatások
  5. Hogyan kell a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát tárolni?
  6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

1.       Milyen típusú gyógyszer a Rubophen Cold Duo kemény kapszula és milyen betegségek esetén alkalmazható?

 

A Rubophen Cold Duo kétféle - vörös/sárga (elsőroban nappalra szánt) és sötétkék/világoskék (előssorban éjszakára szánt) - kapszulát tartalmaz egy csomagolásban.

 

A vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula hatóanyaga:

-                 paracetamol, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású,

-                 fenilfefrin, amely szabaddá teszi az eldugult orrjáratokat, orrmelléküregeket,

-                 koffein, amely felgyorsítja a paracetamol fájdalomcsillapító hatását, és segít a levertség és álmosság leküzdésében.

 

A sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula az alábbi hatóanyagokat tartalmazza:

-                 paracetamol, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású,

-                 fenilefrin, amely szabaddá teszi az eldugult orrjáratokat, orrmelléküregeket.

 

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula az influenza és a megfázás tüneteinek enyhítésére használhatók, mint a fájdalom (fejfájás, torokfájás, izom- és ízületi fájdalom), láz, hidegrázás, orrfolyás, orrdugulás, orrnyálkahártya-gyulladás és melléküreg-gyulladás.

 

A készítmény felnőtteknél és 12 éves és annál idősebb serdülőkorúaknál alkalmazható.

 

 

2.       Tudnivalók a Rubophen Cold Duo kemény kapszula szedése előtt

 

Ne szedje a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát

-                 ha allergiás a paracetamolra, a koffeinre, a fenilefrinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

-                 bizonyos enzimrendellenesség (glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz-hiány) esetén,

-                 ha súlyos májbetegsége van,

-                 ha a vérnyomása magas vagy súlyos szívkoszorúér betegségben szenved,

-                 ha pajzsmirigy-túlműködése van,

-                 ha cukorbetegségben szenved,

-                 ha zárt zugú glaukómája van,

-                 vizelet-visszatartás (vizelési inger hiánya) esetén,

-                 ha mellékvesevelő daganata van (feokromocitóma),

-                 ha egyéb gyógyszeres kezelés alatt áll:

-    depresszió miatt MAO-gátló használata, vagy ha szedését kevesebb, mint 14 napja hagyta abba

-    depresszió kezelésére triciklusos antidepresszáns szedése

-    béta-blokkolót vagy más szimpatomimetikus gyógyszerek szedése, beleértve a szájon át vagy a helyileg alkalmazott gyógyszereket (orr-, fül- és szemcseppek).

-                  12 éves kor alatt.

 

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.

-                 ha máj- vagy vesekárosodása van

-                 ha rendszeresen fogyaszt alkoholt

-                 ha ún. hemolitikus anémiában szenved

-                 ha a vérképe alacsony granulocitaszámot mutat

-                 ha Önnek prosztata megnagyobbodása van

-                 ha Raynaud-szindrómában szenved (a vérkeringési problémák miatt elfehéredik, hideggé válik a bőre)

-                 ha asztmás

-                 ha bármilyen egyéb gyógyszert szed (lásd Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold Duo kemény kapszula fejezetet)

 

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula az orrdugulással járó láz és fájdalom kezelésére szolgál. Amenyiben Önnél a láz és fájdalom orrdugulás nélkül jelentkezik, egyetlen hatóanyagot tartalmazó készítmény alkalmazása javasolt (mint pl. kizárólag paracetamol a fájdalom és láz csillapítására, illetve az orrdugulás csökkentésére egyéb légzéskönnyítő szerek).

 

Ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére, vagy légzéskönnyítésre szolgáló más készítményekkel együtt anélkül, hogy beszélne kezelőorvosával.

Az előírtnál nagyobb adagokban történő alkalmazása súlyos májkárosodás kialakulásának a kockázatával járhat.

 

Gyermekek

12 éves kor alatti gyermekeknél a magas hatóanyagtartalom miatt a készítmény nem alkalmazható.

 

Egyéb gyógyszerek és a Rubophen Cold Duo kemény kapszula

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

 

Ne alkalmazza a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát, ha az alábbi gyógyszereket szedi:

-                 más paracetamol-tartalmú gyógyszerek

-                 megfázás és influenza kezelésére szolgáló készítmények

-                 orrdugulást csökkentő készítmények

-                 ha depresszió ellenes szereket szed vagy szedett 2 héten belül (lásd 2. pont)

-                 béta-blokkolók, szimpatomimetikus gyógyszerek (lásd 2. pont)

 

Mielőtt elkezdi szedni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát, feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a következő gyógyszereket szedi:

-                 metoklopramid vagy domperidon  (hányinger, hányás kezelésére szolgál)

-                 kolesztiramin (vérzsír csökkentő szer)

-                 warfarin vagy egyéb kumarinok (véralvadásgátló szerek)

-                 különféle szívbetegségek kezelésére szolgáló szerek (értágítók, béta-blokkolók, digoxin)

-                 glutetimid, fenobarbital, fenitoin, karbamazepin vagy lamotrigin (epilepszia kezelésére szolgáló szerek)

-                 rifampicin (tuberkulózis, agyhártyagyulladás, lepra kezelésére)

-                 izoniazid (tuberkulóziskezelésére használt szer)

-                 zidovudin (AIDS és HIV-fertőzés kezelésére)

-                 ergotamin és metilszergid (migrén kezelésére szolgáló szerek)

-                 acetilszalicilsav és más nem-szteroid gyulladáscsökkentő szer

-                 orbáncfű (depresszió, alvászavarok kezelésére használt gyógynövény)

 

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal

A gyógyszer alkalmazása során, illetve amíg a készítmény hatása tart, tilos alkoholt fogyasztani! A készítmény szedésével történő egyidejű alkoholfogyasztás májkárosodáshoz vezethet. A Rubophen Cold Duo vörös/sárga kemény kapszula szedése alatt kerülje a koffein-tartalmú gyógyszerek, ételek és italok egyidejű fogyasztását. A túlzott koffein-bevitel nyugtalanságot, álmatlanságot, szapora szívverést okozhat.

 

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula alkalmazása terhesség és szoptatás ideje alatt nem javasolt.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Arra érzékeny egyéneknél a Rubophen Cold Duo kemény kapszula szédülést okozhat. Ilyen esetben nem javasolt gépjárművet vezetni és balesetveszélyes munkát végezni.

 

 

3.       Hogyan kell alkalmazni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát?

 

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

A készítmény ajánlott adagja:

 

A Rubophen Cold Duo kemény kapszula életkor és testtömeg szerint egyénileg megállapított maximális napi adagolását a következő táblázat tartalmazza. Az ajánlott adagot ne lépje túl.

 

Életkor

Testsúly

Egyszeri adag

Maximális napi adag

Két adag bevétele között minimálisan tartandó idő

12 év feletti serdülők

33-43 kg

  • A nap folyamán szükség szerint 1 db kapszula (elsősorban vörös/sárga)
  • Lefekvés előtt szükség szerint 1 db kapszula (elsősorban sötétkék/világoskék)

4 kapszula

6 óra

Felnőttek és serdülők

43-65 kg

  • A nap folyamán szükség szerint 1 db kapszula (elsősorban vörös/sárga)  
  • Lefekvés előtt szükség szerint 1 db kapszula (elsősorban sötétkék/világoskék)

6 kapszula

4 óra

>65 kg

  • A nap folyamán szükség szerint 1 vagy 2 db kapszula (elsősorban vörös/sárga) Lefekvés előtt szükség szerint 1 vagy 2 db kapszula (elsősorban sötétkék/világoskék)

8 kapszula

4 óra

 

Mivel a vörös/sárga és a sötétkék/világoskék kapszulák csak a koffeintartalomban különböznek, a vörös/sárga kapszula este is bevehető, illetve a sötétkék/világoskék kapszula bevehető nappal is.

Azonban a koffeintartalom miatt javasolt a vörös/sárga kapszulát napközben alkalmazni.

 

Máj- vagy vesebetegségben szenvedő betegek

Nem tanácsos vese- és májkárosodásban szenvedő betegek esetében a maximális adagok alkalmazása, és javasolt, hogy a gyógyszer adagjainak bevétele között legalább 6 óra teljen el.

 

Az alkalmazás időtartama:

Ha tünetei 3 nap múlva múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak, forduljon kezelőorvosához a további alkalmazást illetően.

 

Az alkalmazás módja:

Szájon át történő alkalmazásra.

A kemény kapszulákat egészben, szétrágás nélkül, vízzel kell lenyelni.

 

Ha az előírtnál több Rubophen Cold Duo kemény kapszulát vett be

Azonnal orvoshoz kell fordulni túladagolás esetén, vagy ha egy gyermek a készítményt véletlenül elfogyasztotta. Még akkor is fel kell keresni az orvost, ha a beteg jól érzi magát, mivel fennáll a később bekövetkező súlyos májkárosodás veszélye.

 

Ha elfelejtette bevenni a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát

Ha elfelejtett bevenni egy adagot, vegye be a következő adagot, amint eszébe jut. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének tenné ki magát.

 

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       Lehetséges mellékhatások

 

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

Hagyja abba a készítmény szedését, és azonnal forduljon orvoshoz, amennyiben a következő mellékhatások jelentkeznek Önnél:

-                 csalánkiütés, a szemek körül hirtelen kialakuló duzzanat, mellkasi nyomás érzése nehezített légzés vagy nyelés kíséretében (túlérzékenységi reakció). Ezek a mellékhatások nagyon ritkán fordulnak elő.

-                 túlérzékenységi bőrreakciók: bíborszínű pöttyök vagy foltok megjelenése, a bőr felhólyagosodása, hámlása, (magas) láz, ízületi fájdalom és/vagy szemgyulladás (Stevens‑Johnson szindróma/toxikus epidermális nekrolízis). Ezek a mellékhatásoknak nagyon ritkán fordulnak elő.

 

Gyakori mellékhatások (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet) :

-                 fejfájás, szédülés, álmatlanság, idegesség, szorongás, ingerlékenység, nyugtalanság, izgatottság

 

Ritka mellékhatások (1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

-                 hányinger

 

Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

-                 vérkép változása (a normálistól eltérő vérkép), pl. a fehérvérsejtek vagy a vérlemezkék számának csökkenése. Vérképzési rendellenességre utalnak a fájdalommentes kerek vagy bíbor foltok néha nagyobb csoportosulásban történő jelentkezése a bőrön.

-                 fogínyvérzés, orrvérzés vagy kisebb zúzódások, fertőzésre való hajlam felerősödése, fáradtság,       

-                 a bőr túlérzékenységi reakciói: bőrkiütés, a bőr alatti szövetek hirtelen duzzanata (angioödéma)

-                 légzési nehézség, zihálás

-                 máj- és vese rendellenességek

-                 vérnyomás emelkedése, szívdobogásérzés

-                 hányás, hasmenés

 

Nem ismert gyakoriságú (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatok alapján nem állapítható meg)

-                 fájdalom és szúró érzés a szemben, homályos látás, a szem fényérzékenysége (fotofóbia), zárt zugú glaukóma (szembelnyomás-növekedés)

-                 szívritmuszavar (felgyorsult vagy szabálytalan szívverés), a szívverés hirtelen (reflexes) csökkenése/lassulása

-                 vizeletelakadás (vizeletretenció)

 

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.

A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

 

 

5.       Hogyan kell a Rubophen Cold Duo kemény kapszulát tárolni?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Legfeljebb 25oC-on tárolandó.

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       A csomagolás tartalma és egyéb információk

 

Mit tartalmaz a Rubophen Cold Duo kemény kapszula?

 

Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula:

500 mg paracetamolt, 25 mg koffeint, és 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz kemény kapszulánként.

 

Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula:

500 mg paracetamolt és 6,1 mg fenilefrin-hidrokloridot tartalmaz kemény kapszulánként.

 

Egyéb összetevők:

Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula

kukoricakeményítő, kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, magnézium-sztearát, talkum, zselatin, titán- dioxid (E 171), kinolinsárga (E104), patentkék V (E131), eritrozin (E127).

 

Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula

kukoricakeményítő, kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, magnézium-sztearát, talkum, zselatin, titán-dioxid (E 171), eritrozin (E127), indigókármin (E132).

 

Milyen a Rubophen Cold Duo kemény kapszula külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Vörös/sárga (elsősorban nappalra szánt) kemény kapszula fehéres töltettel.

és

Sötétkék/világoskék (elsősorban éjszakára szánt) kemény kapszula fehéres töltettel.

 

Összesen 16 kemény kapszula 2 db fehér, átlátszatlan PVC/Alumínium (250 /30 mikrométer; gyermekbiztos) buborékcsomagolásban és dobozban.

 

Mindegyik buborékcsomagolás 6 db vörös/sárga kemény kapszulát, és 2 db világoskék/sötétkék kemény kapszulát tartalmaz.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

sanofi-aventis Zrt.

1045 Budapest, Tó utca 1-5.

Magyarország

 

Gyártó:

Wrafton laboratories Limited

Braunton, Devon Ex 33 2DL

Egyesült Királyság

 

OGYI-T-22200/05      2x (6x+2x)     

 

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. április

 

Forgalmazó adatai: SANOFI-AVENTIS Zrt. -1045 Budapest, Tó utca 1-5.

Gyógyszerinformáció tel.: (+36 1) 505 0055

-

Web: www.sanofi.hu

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Pingvin kiadványok

Rendszeresen frissülő akciós kiadványok, a legjobb árakkal. Kattintson és már böngészhet is.

Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége