Wick GuaifenoMed 200mg/15ml méz/gyömbér szirup

Kiszerelés:
180ml
SKU:
895162
EAN:
5410076670031
Th:
A
/
16
A GuaifenoMed Wick szirup olyan gyógyszer, amely elősegíti a légutakban lévő nyák felköhögését.
Patikai ár:
1 599 Ft
Internetes ár
1 391 Ft
Egységár: 7.73 Ft / ml
Megtakarítás: 208 Ft

Vásároljon még 11000 Ft értékben, és megrendelését ingyenesen kiszállítjuk!

Csak 4 maradt
GuaifenoMed Wick 200mg/15ml méz/gyömbér szirup
További információ
EAN 5410076670031
Tárhely sor A
Tárhely oszlop 16
Bio Nem 
Cukormentes Nem 
Write Your Own Review
Értékelje a következő terméket:Wick GuaifenoMed 200mg/15ml méz/gyömbér szirup

                   BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

 

GuaifenoMed Wick 200 mg/15 ml méz és gyömbér ízű szirup

gvajfenezin

 

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen a GuaifenoMed Wick szirup gyógyszer körültekintő bevétele.

-                 Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-                 További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-                 Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei 3‑5 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

-                 Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.       Milyen típusú gyógyszer a GuaifenoMed Wick szirup és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.       Tudnivalók a GuaifenoMed Wick szirup szedése előtt

3.       Hogyan kell szedni a GuaifenoMed Wick szirupot?

4.       Lehetséges mellékhatások

5.       Hogyan kell a GuaifenoMed Wick szirupot tárolni?

6.       További információk

 

 

1.             MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A GUAIFENOMED WICK SZIRUP ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

 

A GuaifenoMed Wick szirup olyan gyógyszer, amely elősegíti a légutakban lévő nyák felköhögését.

 

Alkalmazási javallatok:

A nyák fellazítására és a váladék kiürítésének elősegítésére az alábbi állapotok által okozott köhögés esetén:

-                 nátha és influenzaszerű megbetegedések, valamint

-                 heveny hörghurut esetén.

 

 

2.       TUDNIVALÓK A GUAIFENOMED WICK SZIRUP SZEDÉSE ELŐTT

 

Ne alkalmazza a GuaifenoMed Wick szirupot

-                 ha allergiás (túlérzékeny) a gvajfenezinre, levomentolra vagy a GuaifenoMed Wick szirup egyéb összetevőjére.

 

A GuaifenoMed Wick szirup fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

-                 károsodott veseműködés esetén;

-                 a miaszténia grávisz nevű, az izmok terhelésre történő gyors kifáradásával járó immunrendszeri betegség esetén;

-                 asztmához, krónikus hörghuruthoz, tüdőtágulathoz társuló vagy dohányzás okozta krónikus vagy tartósan fennálló köhögés esetén;

-                 14 éven aluli gyermekek esetében,

-                 súlyos emésztőrendszeri beteség esetén.

 

 

 

A kezelés ideje alatt szedett egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

A GuaifenoMed Wick szirup fokozhatja az alábbiak hatását:

-                 nyugtatók,

-                 izomlazítók, amelyeket például műtéteknél, általános érzéstelenítés során alkalmaznak.

 

A GuaifenoMed Wick szirup egyidejű bevétele bizonyos ételekkel vagy italokkal

Nincsenek korlátozások.

 

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

 

A gvajfenezin biztonságossága terhesség és szoptatás alatt nem teljes mértékben igazolt. Ha Ön terhes, csak akkor szedje ezt a gyógyszert, ha orvosa javasolta.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Alkoholtartalma miatt a GuaifenoMed Wick szirup befolyásolhatja a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

 

Fontos információk a GuaifenoMed Wick szirup egyes összetevőiről

A gyógyszer a következő összetevőket tartalmazza:

·                Szacharóz: Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert. A gyógyszer 15 ml‑e 5,5 g szacharózt (cukrot) tartalmaz, ami 0,46 kenyéregységnek felel meg. Ezt figyelembe kell venni, ha a beteg cukorbeteg diétát tart.

·                5 térfogat % alkoholt tartalmaz. Amennyiben az adagolási útmutatót követik, egy adag (15 ml) 0,63 g alkoholt tartalmaz. Májbetegségben, alkoholbetegségben, epilepsziában, organikus agyi betegségben szenvedő betegek, valamint terhes és szoptató nők, illetve gyermekek esetében ártalmas hatások kockázata állhat fenn. Egyéb gyógyszerek hatásai csökkenhetnek vagy erősödhetnek.

·                Nátrium: A készítmény 15 ml‑e 1,3 mmol (30 mg) nátriumot tartalmaz. Ezt alacsony nátrium tartalmú diéta esetén figyelembe kell venni.

 

 

3.       HOGYAN KELL SZEDNI A GUAIFENOMED WICK SZIRUPOT?

 

A GuaifenoMed Wick szirupot mindig a betegtájékoztatóban leírtaknak megfelelően szedje.

Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

Amennyiben az orvos másként nem rendeli, az alábbi adagolást kell alkalmazni:

 

Felnőttek és 14 év feletti serdülők: 200 mg gvajfenezint, vagyis 15 ml‑t (egy adagolópohár a vonal szintjéig megtöltve) kell bevenni 4 óránként, Naponta legfeljebb 6 adag vehető be.

Ne alkalmazzon az ajánlottnál nagyobb adagokat. Ne vegye be a szirupot lefekvés előtt.

 

Az alkalmazás módja

Alkalmazás előtt az üveget fel kell rázni.

A gyermekbiztos zárást nyomja le, és egyidejűleg csavarja a nyíl irányába.

 

A kezelés időtartama

A GuaifenoMed Wick sziruppal ne kezelje saját magát 3-5 napnál tovább. Ha ez idő alatt nem történt lényeges javulás, és továbbra is nyákot köhög fel, vagy a köhögés tartósan fennmarad, orvoshoz kell fordulni, mert ez súlyosabb betegséget jelezhet. A GuaifenoMed Wick szirup két hétnél hosszabb ideig nem alkalmazható.

 

Ha úgy érzi, hogy a készítmény hatása túl erős vagy túl gyenge, kérjük, beszéljen orvosával vagy gyógyszerészével.

 

Ha az előírtnál több GuaifenoMed Wick szirupot vett be

Enyhe vagy közepes mértékű túladagolás szédülést, emésztőrendszeri zavarokat, hányingert, hányást vagy csökkent izomtónust okozhat. Súlyos túladagolás esetén fokozott izgatottság, zavartság és csökkent légzés jelentkezhet. Ilyen esetben a lehető leghamarabb forduljon orvoshoz. Nagy mennyiségű gvajfenezint hosszabb időn át alkalmazó betegek esetében ritkán húgyúti vagy vesekövek kialakulásáról számoltak be.

 

Ha elfelejtette bevenni a GuaifenoMed Wick szirupot

Ne vegyen be kétszeres adagot.

 

Ha idő előtt abbahagyja a GuaifenoMed Wick szirup szedését

Ha a gyógyszer szedését mellékhatások miatt hagyja abba, kérdezze meg orvosát, hogyan lehet ezeket enyhíteni. Ha a gyógyszer szedését azért hagyja abba, mert nem kielégítő a hatása, kérdezze meg orvosát, hogy szedhet-e másik gyógyszert.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

4.       LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

 

Mint minden gyógyszer, így a GuaifenoMed Wick szirup is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

A nemkívánatos hatásokat a következő gyakorisági kategóriák szerint osztályozzuk:

Nagyon gyakori: 10 beteg közül több mint 1‑nél fordul elő

Gyakori: 100 beteg közül 1‑10‑nél fordul elő

Nem gyakori: 1000 beteg közül 1‑10‑nél fordul elő

Ritka: 10 000 beteg közül 1-10-nél fordul elő

Nagyon ritka: 10 000 beteg közül kevesebb, mint 1‑nél fordult elő

Nem ismert: a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg.

 

Emésztőrendszeri betegségek és tünetek

·                Ritka: Emésztőrendszeri betegségek, beleértve a hányingert, a hányást és a hasmenést.

 

Immunrendszeri betegségek és tünetek

·                Nagyon ritka: túlérzékenységi reakciók, melyek súlyosak lehetnek, mint például nyelési nehézség, az arc, ajkak, nyelv vagy a torok duzzanata (ödémája), erős viszketés kiütéssel vagy a bőr duzzanatával, mély eszméletlen állapot (kóma), zavartság (dezorientáció), lassú szívműködés (bradikardia), hörgőgörcs, légzési nehézség (diszpnoé), túl alacsony fehérvérsejtszám (granulocitopénia) és anafilaxiás sokk.

Az ilyen típusú reakciókat láz, szédülés, hányinger, hányás, gyomorgörcsök, gyomorégés vagy fájdalom előzheti meg.

 

Levomentolra érzékeny betegek túlérzékenységi reakciókat tapasztalhatnak, beleértve a nehézlégzést is.

 

Ha bármilyen súlyos mellékhatást tapasztal, azonnal orvosi segítséget kell kérnie.

 

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

5.       HOGYAN KELL A GUAIFENOMED WICK SZIRUPOT TÁROLNI?

 

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (EXP: ) után ne alkalmazza a GuaifenoMed Wick szirupot. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

Felhasználhatósági időtartam felbontás után: 3 hónap.

 

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

 

Mit tartalmaz a GuaifenoMed Wick szirup

-               A készítmény hatóanyaga a gvajfenezin (15 ml szirup 200 mg gvajfenezint tartalmaz).

-               Egyéb összetevők: szacharóz, propilén-glikol, 96%-os etanol, nátrium-citrát, karmellóz-nátrium, vízmentes citromsav, makrogol-sztearát, méz-gyömbér aroma, verbéna aroma, nátrium-benzoát, polietilén-oxid, szacharin-nátrium, levomentol, tisztított víz.

 

Milyen a GuaifenoMed Wick szirup külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Sárgásbarna színű viszkózus szirup.

 

Kiszerelés: 120 ml vagy 180 ml szirup.

 

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Sulzbacher Strasse 40-50

D-65824 Schwalbach am Taunus

Németország

 

Gyártó

Procter & Gamble Manufacturing GmbH

Gross-Gerau Plant, Procter & Gamble Str. 1

64521 Gross-Gerau

Németország

 

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

Czech Republic    MedExpecto Vicks Sirup Med a Zázvor

Germany              WICK Husten-Löser Sirup mit Honigaroma        

Poland                  Vicks MedExpecto o smaku miodu i imbiru na kaszel mokry

 

OGYI-T-22013/01         1x120 ml üveg

OGYI-T-22013/02         1x180 ml üveg

 

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2012. február

 

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Pingvin kiadványok

Rendszeresen frissülő akciós kiadványok, a legjobb árakkal. Kattintson és már böngészhet is.

Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége

© 2017 Minden jog fenntartva! Pingvin Napfény Zrt.