Coldrex tabletta

Kiszerelés:
24x
SKU:
120052
EAN:
5098802500687
Th:
1
/
4

Csökkenti a lázat, csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat, megszűnteti az orrdugulást és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében. Enyhíti a torokfájást.

Patikai ár:
2 009,00 Ft
Internetes ár
1 607,00 Ft
Egységár: 66.96 Ft / db
Megtakarítás: 402 Ft

Vásároljon még 11000 Ft értékben, és megrendelését ingyenesen kiszállítjuk!

Coldrex tabletta

További információ
EAN 5098802500687
Tárhely sor 1
Tárhely oszlop 4
Bio Nem 
Cukormentes Nem 
Write Your Own Review
Értékelje a következő terméket:Coldrex tabletta

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

 

Coldrex tabletta

 

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.

-          Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-          További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-          Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

-          Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

A betegtájékoztató tartalma:

1.              Milyen típusú gyógyszer a Coldrex tabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.              Tudnivalók a Coldrex tabletta szedése előtt

3.       Hogyan kell alkalmazni a Coldrex tablettát?

4.       Lehetséges mellékhatások

5        Hogyan kell a Coldrex tablettát tárolni?

6.       További információk

 

 

1.       MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A COLDREX TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

 

A Coldrex tabletta a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgáló gyógyszerkombináció felnőtteknek és gyerekeknek 6 éves kortól.

 

Több hatóanyag kombinációját tartalmazza, így egyszerre enyhíti a megfázás és az influenza több tünetét:

·                paracetamolt, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású,

·                fenilefrin-hidrokloridot, amely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket,

·                koffeint, amely segít a megfázással járó levertség leküzdésében,

·                terpin-hidrátot, amely köptető hatású,

·                aszkorbinsavat (C-vitamin), amely a megfázás és influenza kapcsán fellépő C-vitamin hiány pótlásában segít.

 

A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex tabletta egyszerre enyhíti:

·                csökkenti a lázat,

·                csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,

·                megszünteti az orrdugulást és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,

·                enyhíti a torokfájást.

 

2.       TUDNIVALÓK A COLDREX TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

 

A Coldrex tabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

 

 

Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

 

 

Ne szedje a Coldrex tablettát

-                 ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagokra vagy a Coldrex tabletta egyéb összetevőjére.

-                 ha máj-, vagy súlyos vesebetegsége van.

-                 ha pajzsmirigy túlműködése van.

-                 ha magasvérnyomás- vagy szívbetegsége van.

-                 ha cukorbeteg.

-                 ha bizonyos más gyógyszereket is szed (további információért lásd „A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek”).

-                 egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt.

-                 6 évesnél fiatalabb gyermekeknek csak orvosi utasításra adható.

 

Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.

 

A Coldrex tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

-          alkoholos eredetű májbetegség esetén, mivel fokozott lehet a túladagolás előfordulásának veszélye.

 

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

-                 ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt.

-                 ne alkalmazza ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket vagy szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

 

Terhesség és szoptatás

Amennyiben Ön terhes vagy szoptat, beszéljen kezelőorvosával mielőtt elkezdené a gyógyszert szedni.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Nincs hatással a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre.

 

Fontos információk a Coldrex tabletta egyes összetevőiről

Segédanyagként Sunset Yellow festéket (E110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.

 

 

3.       HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX TABLETTÁT?

 

Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.

 

A készítmény szokásos adagja:

 

Felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb gyermekek számára:

4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül legfeljebb 8 tabletta vehető be.

 

6-12 éves gyermekek számára:

4-6 óránként 1 tabletta, legfeljebb naponta négyszer. 24 órán belül legfeljebb 4 tabletta vehető be.

 

6 évesnél fiatalabb gyermekeknek csak orvosi utasításra adható.

 

Ne lépje túl az előírt adagot!

 

Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

Egy hétnél tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert!

Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek és hagyja abba a Coldrex tabletta szedését.

 

Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be

Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennál a veszélye egy későbbi májkárosodás kialakulásának.

 

Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát

Ne vegyen be dupla adagot az elfelejtett tabletta pótlására.

 

 

4.       LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

 

Mint minden gyógyszer, így a Coldrex tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A paracetamol ritkán okoz mellékhatásokat, de néha túlérzékenységi reakciók pl. bőrkiütések előfordulhatnak.

A fenielfrin ritkán okozhat hányingert, hányást, hasmenést, fejfájást, szédülést, vérnyomásemelkedést, álmatlanságot és szívdobogásérzést.

Ezek a mellékhatások általában elmúlnak amint abbagyja a készítmény szedését.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

5.       HOGYAN KELL A COLDREX TABLETTÁT TÁROLNI?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Nedvességtől védve tartandó.

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a Coldrexet. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

 

Mit tartalmaz a Coldrex tabletta

-                 A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein, terpin-hidrát és aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin-hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin-hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.

-                 Egyéb összetevők: kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegenduzzadó keményítő, kukoricakeményítő, sunset yellow (E110).

 

Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás

A tabletta két rétegű, narancssárga/fehér színű, ovális alakú és domború felületű. Egyik oldalán Coldrex jelzéssel van ellátva.

Csomagolás: 12 vagy 24 tabletta fehér színű, átlátszatlan PVC/Al buborékfóliában és dobozban.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Limited, Brentford TW8 9GS, Egyesült Királyság

 

Gyártó: GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Írország

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:

GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare

1124 Budapest Csörsz u. 43.

 

 

OGYI-T-1714/01-02

 

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2009. március 19.

 

 


Coldrex tabletta

 

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.

-          Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

-          További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

-          Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

-          Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

12 tabletta

16 tabletta

24 tabletta

 

 

Coldrex tabletta

 

-        Láz

-        Fájdalom

-        Orrdugulás

-        Torokfájás

 

 

1.       MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A COLDREX TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

 

A Coldrex tabletta a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgáló gyógyszerkombináció felnőtteknek és gyerekeknek 6 éves kortól.

 

Több hatóanyag kombinációját tartalmazza, így egyszerre enyhíti a megfázás és az influenza több tünetét:

·               paracetamolt, amely fájdalom- és lázcsillapító hatású,

·               fenilefrin-hidrokloridot, amely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és orrmelléküregeket,

·               koffeint, amely segít a megfázással járó levertség leküzdésében,

·               terpin-hidrátot, amely köptető hatású,

·               aszkorbinsavat (C-vitamin), amely a megfázás és influenza kapcsán fellépő C-vitamin hiány pótlásában segít.

 

A különböző panaszok enyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat a Coldrex tabletta egyszerre enyhíti:

·               csökkenti a lázat,

·               csillapítja a fejfájást és az izomfájdalmakat,

·               megszünteti az orrdugulást és segít az orrmelléküregek szabaddá tételében,

·               enyhíti a torokfájást.

 

2.       TUDNIVALÓK A COLDREX TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

 

A Coldrex tabletta paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

 

 

Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

 

 

Ne szedje a Coldrex tablettát

-                ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagokra vagy a Coldrex tabletta egyéb összetevőjére.

-                ha máj-, vagy súlyos vesebetegsége van.

-                ha pajzsmirigy túlműködése van.

-                ha magasvérnyomás- vagy szívbetegsége van.

-                ha cukorbeteg.

-                ha bizonyos más gyógyszereket is szed (további információért lásd „A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek”).

-                egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt.

-                6 évesnél fiatalabb gyermekeknek csak orvosi utasításra adható.

 

Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz Önre.

 

A Coldrex tabletta fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

-          alkoholos eredetű májbetegség esetén, mivel fokozott lehet a túladagolás előfordulásának veszélye.

 

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

-                ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt.

-                ne alkalmazza ha depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket pl. monoaminooxidáz gátló szereket vagy szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

 

Terhesség és szoptatás

Amennyiben Ön terhes vagy szoptat, beszéljen kezelőorvosával mielőtt elkezdené a gyógyszert szedni.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Nincs hatással a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre.

 

Fontos információk a Coldrex tabletta egyes összetevőiről

Segédanyagként Sunset Yellow festéket (E110) tartalmaz, amely allergiás reakciókat okozhat.

 

 

3.       HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX TABLETTÁT?

 

Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.

 

A készítmény szokásos adagja:

 

Felnőttek és 12 éves vagy annál idősebb gyermekek számára:

4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül legfeljebb 8 tabletta vehető be.

 

6- 12 éves gyermekek számára:

4-6 óránként 1 tabletta, legfeljebb naponta négyszer. 24 órán belül legfeljebb 4 tabletta vehető be.

 

6 évesnél fiatalabb gyermekeknek csak orvosi utasításra adható.

 

Ne lépje túl az előírt adagot!

 

Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

 

Egy hétnél tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert!

Keresse fel kezelőorvosát, ha tünetei egy hét múlva sem enyhülnek és hagyja abba a Coldrex tabletta szedését.

 

Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be

Ne vegyen be többet az előírt adagnál! Ha az előírtnál több Coldrex tablettát vett be, forduljon mihamarabb orvoshoz még akkor is, ha nem érzi rosszul magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennál a veszélye egy későbbi májkárosodás kialakulásának.

 

Ha elfelejtette bevenni a Coldrex tablettát

Ne vegyen be dupla adagot az elfelejtett tabletta pótlására.

 

 

4.       LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

 

Mint minden gyógyszer, így a Coldrex tabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A paracetamol ritkán okoz mellékhatásokat, de néha túlérzékenységi reakciók pl. bőrkiütések előfordulhatnak.

A fenielfrin ritkán okozhat hányingert, hányást, hasmenést, fejfájást, szédülést, vérnyomásemelkedést, álmatlanságot és szívdobogásérzést.

Ezek a mellékhatások általában elmúlnak amint abbagyja a készítmény szedését.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

 

5.       HOGYAN KELL A COLDREX TABLETTÁT TÁROLNI?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Nedvességtől védve tartandó.

Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer (VN).

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a Coldrexet. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

 

Mit tartalmaz a Coldrex tabletta

-                A készítmény hatóanyagai a paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, koffein, terpin-hidrát és aszkorbinsav (C-vitamin). Minden tabletta 500 mg paracetamolt, 5 mg fenilefrin-hidrokloridot, 25 mg koffeint, 20 mg terpin-hidrátot és 30 mg aszkorbinsavat tartalmaz.

-                Egyéb összetevők: kálium-szorbát, nátrium-lauril-szulfát, povidon, sztearinsav, talkum, hidegenduzzadó keményítő, kukoricakeményítő, sunset yellow (E110).

 

Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás

A tabletta két rétegű, narancssárga/fehér színű, ovális alakú és domború felületű. Egyik oldalán Coldrex jelzéssel van ellátva.

Csomagolás: 12, 16 vagy 24 tabletta fehér színű, átlátszatlan PVC/Al buborékfóliában és papír/PVC összepattintható tárcában.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Limited, Brentford TW8 9GS, Egyesült Királyság

 

Gyártó:

GlaxoSmithKline Dungarvan Ltd., Knockbrack, Dungarvan, Írország

 

vagy

 

HBM Pharma S.r.o.

Sklabininská 30

036 80 Martin

Szlovákia

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:

GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare

1124 Budapest Csörsz u. 43.

 

Gy.sz.:

Felhasználható:

 

 

OGYI-T-1714/03-05

 

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2010. január 6.

 

A Braille írással feltüntetett szöveg: Coldrex tabletta

 

 

Belső (buborékfólia) csomagoláson

 

Coldrex tabletta

 

 

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

 

EXP:

Gyártási szám nyomtatva

 

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Pingvin kiadványok

Rendszeresen frissülő akciós kiadványok, a legjobb árakkal. Kattintson és már böngészhet is.

Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége

© 2017 Minden jog fenntartva! Pingvin Napfény Zrt.