Coldrex Junior por belsőleges oldathoz

Kiszerelés:
10x
SKU:
758593
EAN:
5010006106090
Th:
1
/
12
Megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére 6 éves vagy annál idősebb gyermekek számára. Láz és fejfájás, orrdugulás, torokfájás, orrmelléküreg gyulladás tüneteinek enyhítésére.
Patikai ár:
2 149 Ft
Internetes ár
1 719 Ft
Egységár: 171.9 Ft / db
Megtakarítás: 430 Ft

Vásároljon még 11000 Ft értékben, és megrendelését ingyenesen kiszállítjuk!

Coldrex Junior por belsőleges oldathoz
További információ
EAN 5010006106090
Tárhely sor 1
Tárhely oszlop 12
Bio Nem 
Cukormentes Nem 
Write Your Own Review
Értékelje a következő terméket:Coldrex Junior por belsőleges oldathoz

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

 

Coldrex Junior por belsőleges oldathoz

paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav

 

Olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mely az Ön számára fontos információkat tartalmaz.

Ez a gyógyszer orvosi rendelvény nélkül kapható. Mindemellett az optimális hatás érdekében elengedhetetlen e gyógyszer körültekintő alkalmazása.

·            Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.

·            További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

·            Sürgősen forduljon orvosához, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

·            Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.

 

A betegtájékoztató tartalma

1.          Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?

2.          Tudnivalók a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz alkalmazása előtt.

3.          Hogyan kell alkalmazni a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt?

4.          Lehetséges mellékhatások

5.          Hogyan kell a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?

6.          További információk.

 

 

1.     MILYEN TIPUSÚ GYÓGYSZER A COLDREX JUNIOR POR BELSŐLEGES OLDATHOZ ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz 6 éves vagy annál idősebb gyermekeknél a megfázás és influenza tüneteinek enyhítésére szolgál. Három hatóanyagot tartalmaz:

 

·            paracetamolt: mely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,

·            fenilefrin hidrokloridot: mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és könnyíti a légzést,

·            C-vitamint (aszkorbinsavat): mely hozzájárul a szervezet fokozott C-vitamin igényének fedezéséhez.

 

 

2.     TUDNIVALÓK A COLDREX JUNIOR POR BELSŐLEGES OLDATHOZ ALKALMAZÁSA ELŐTT

 

A Coldrex Junior por paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

 
 

Ezért, ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

 

 

Ne adjon Coldrex Junior belsőleges oldatot gyermekének

 

·            ha a gyermeke allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a C-vitaminra, a fenilefrin-hidrokloridra, vagy a készítmény bármely egyéb összetevőjére.

·            ha gyermekének máj-, vagy vesebetegsége van.

·            ha gyermeke cukorbeteg.

·            ha gyermekének pajzsmirigy túlműködése van.

·            ha gyermeke szívbetegségben szenved.

·            ha gyermeke 6 évesnél fiatalabb.

·            ha gyermeke más gyógyszereket is szed (további információért lásd „A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek”).

 

Beszéljen orvosával, ha a felsoroltak bármelyike igaz gyermekére.

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

·            Ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás és influenza kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

·            Májbetegségben szenvedő gyermekek esetében nagyobb a túladagolás veszélye.

·            Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy gyermeke bizonyos cukrokra érzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt gyermekének adná ezt a gyógyszert.

·            A készítmény 55 mg nátriumot tartalmaz adagonként, amit kontrollált nátrium diéta esetén figyelembe kell venni.

 

A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

 

Ne adjon gyermekének Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt:

·            más paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel együtt.

·            az orrdugulás csökkentésére vagy a megfázás kezelésére szolgáló más gyógyszerekkel együtt.

·            ha gyermeke valamilyen okból véralvadásgátló-kezelésben részesül.

·            ha gyermeke depresszió kezelésére szolgáló gyógyszereket, pl. monoaminooxidáz gátló szereket vagy szívproblémák és magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta-blokkoló gyógyszereket szed.

 

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a gyermeke jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket és a gyógynövény-tartalmú készítményeket is.

 

Terhesség és szoptatás

 

Terhesség ideje alatt csak orvosilag indokolt esetben alkalmazható.

Amennyiben terhes, vagy szoptat, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét mielőtt szedni kezdene bármely gyógyszert, beleértve a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt is.

 

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

 

A Coldrex Junior por belsőleges oldathoz nem, vagy alig befolyásolja a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességeket.

 

 

3.       HOGYAN KELL ALKALMAZNI A COLDREX JUNIOR POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT?

 

Ne adjon Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt 6 évesnél fiatalabb gyermekeknek. Kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét ha nem biztos abban, hogy adhatja-e ezt a gyógyszert gyermekének!

 

A szokásos adag 6 éves kortól 4 óránként 1 tasak.

24 órán belül 6 adagnál többet ne adjon gyermekének.

 

A Coldrex Junior porból, meleg italt kell készíteni és meg kell inni.

Öntse a tasak tartalmát egy bögrébe, majd töltsön hozzá forró vizet és jól keverje össze.

Ha szükséges, adjon hozzá hideg vizet.

Ízesítse cukorral, vagy mézzel ahogy gyermeke szereti.

 

3 napnál tovább ne alkalmazza ezt a gyógyszert.

Ha a tünetek 3 nap múlva sem enyhülnek, menjen el kezelőorvosához, és hagyja abba a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazását.

 

Ha az előírtnál több Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt adott gyermekének

 

Azonnal forduljon orvosához. Orvosa elmondja majd Önnek, hogy mit kell tennie.

Fontos, hogy beszéljen orvosával, még akkor is, ha gyermeke jól érzi magát. Ha valaki túl sok paracetamolt vett be, fennáll a veszélye egy órákon belül bekövetkező, súlyos, esetleg életveszélyes májkárosodás kialakulásának.

 

Ha elfelejtette beadni gyermekének a szükséges adagot

 

Adja be a szükséges adagot, amikor eszébe jut. 4 óránként egy adagnál többet ne adjon gyermekének. Ne adjon dupla adagot az elfelejtett adag pótlására.

 

 

4.       LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

 

Mint minden gyógyszer, így a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

 

A készítmény alkalmazásával kapcsolatban az alábbi ritka mellékhatásokat (amelyek 1000 emberből kevesebb mint egynél fordulhatnak elő) írták le:

 

·            vizenyő (ödéma), szapora szívverés

·            rendellenes látás

·            allergia

·            emésztőrendszeri vérzés, hasi fájdalom, hasmenés, hányinger, hányás

·            szédülés, gyengeség, láz, levertség

·            rendellenes vérkép

·            májfunkció rendelleneségek, májelégtelenség, máj nekrózis, sárgaság

·            remegés, fejfájás

·            depresszió, zavartság, hallucináció

·            viszketés, kiütés, izzadás, bőrpír, bőr vagy nyálkahártya duzzanat (angioödéma), csalánkiütés

·            álmatlanság

·            vérnyomás emelkedés

 

Ha bármelyik mellékhatás jelentkezik illetve súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük értesítse kezelőorvosát vagy gyógyszerészét és ne adjon gyermekének több Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt!

 

 

5.       HOGYAN KELL A COLDREX JUNIOR POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT TÁROLNI?

 

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

 

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni!

 

A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne alkalmazza a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

 

A gyógyszereket nem szabad a szennyvízzel vagy a háztartási hulladékokkal együtt megsemmisíteni. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy szükségtelenné vált gyógyszereit miként semmisítse meg. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

 

 

6.       TOVÁBBI INFORMÁCIÓK

 

Mit tartalmaz a Coldrex Junior por belsőleges oldathoz készítmény?

 

Hatóanyagok: 300 mg paracetamol, 5 mg fenilefrin-hidroklorid, 20 mg aszkorbinsav 3 g-os tasakonként.

 

Egyéb összetevők: szacharin-nátrium, nátrium-ciklamát, vízmentes citromsav, trinátrium-citrát, kukoricakeményítő, szacharóz, citrom ízesítő, kurkumin, vízmentes kolloid szilícium-dioxid.

 

Milyen a készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

 

A készítmény külleme:

fehér vagy enyhén sárga por citrom illattal.

 

Csomagolás:

3000 mg por tasakban. 5 db vagy 10 db tasak dobozban.

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:

 

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare,

GlaxoSmithKline Export Limited,

Brentford TW8 9GS,

Egyesült Királyság

 

Gyártó:

 

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare megbízásából:

SmithKline Beecham S.A.,

Carretera de Ajalvir, km 2500, 28.806 Alcalá de Henares Madrid,

Spanyolország

 

A forgalomba hozatali engedély jogosultjának magyarországi képviselője:

 

GlaxoSmithKline Kft., Consumer Healthcare

1124 Budapest

Csörsz u. 43.

Tel.: 06-1-22-55-800

 

 

OGYI-T-1715/03-04.

 

 

A betegtájékoztató engedélyezésének dátuma: 2007. június 14.

 

 

A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Blog bejegyzések

A C-vitamin szervezetünk védőbástyája
Pingvin Tippek

A C-vitamin szervezetünk védőbástyája

Igyuk, kenjük vagy egyszerűen húzzuk le a WC-n?
Pingvin Tippek

Igyuk, kenjük vagy egyszerűen húzzuk le a WC-n?

Mutatunk egy új diétát!
Pingvin Tippek

Mutatunk egy új diétát!

Január 20-a a Pingvin tudatosság napja
Pingvin Tippek

Január 20-a a Pingvin tudatosság napja

Immunerősítés gyerekeknek
Pingvin Tippek

Immunerősítés gyerekeknek

Egészséges receptötlet
Pingvin Tippek

Egészséges receptötlet

Ismerősen cseng a ginseng?
Pingvin Tippek

Ismerősen cseng a ginseng?

10 D-vitaminban gazdag étel
Pingvin Tippek

10 D-vitaminban gazdag étel

Az influenza ellen is véd a D-vitamin
Pingvin Tippek

Az influenza ellen is véd a D-vitamin

Befőttesüvegben dugdosták Einstein agyát
Pingvin Tippek

Befőttesüvegben dugdosták Einstein agyát

Kincset ér a pihentető alvás
Pingvin Tippek

Kincset ér a pihentető alvás

Amit az e-receptekről tudni kell
Pingvin Tippek

Amit az e-receptekről tudni kell

Beszélgetés Csepregi Évával
Pingvin Tippek

Beszélgetés Csepregi Évával

Hogyan ne szegjük meg az újévi fogadalmakat?
Pingvin Tippek

Hogyan ne szegjük meg az újévi fogadalmakat?

Néhány jótanács az újévi fogyókúrához
Pingvin Tippek

Néhány jótanács az újévi fogyókúrához

Dolhai Attila: Rosszul viseltem a család nélkül töltött karácsonyt
Pingvin Tippek

Dolhai Attila: Rosszul viseltem a család nélkül töltött karácsonyt

Erősítsen chiával!
Pingvin Tippek

Erősítsen chiával!

Segítsük szervezetünk védelmét!
Pingvin Tippek

Segítsük szervezetünk védelmét!

Újévi nagytakarítás - Léböjt-kúra az egészségért
Pingvin Tippek

Újévi nagytakarítás - Léböjt-kúra az egészségért

Gyakori hibák a kisgyerekek téli öltöztetésénél
Pingvin Tippek

Gyakori hibák a kisgyerekek téli öltöztetésénél

A hideg és a bőr - Védelem az időjárással szemben
Pingvin Tippek

A hideg és a bőr - Védelem az időjárással szemben

Hidegebb idő, magasabb vérnyomás
Pingvin Tippek

Hidegebb idő, magasabb vérnyomás

Veszélyesen hideg! A kihűlésről
Pingvin Tippek

Veszélyesen hideg! A kihűlésről

Téli gyerekbetegség - a krupp
Pingvin Tippek

Téli gyerekbetegség - a krupp

Régi idők karácsonya
Pingvin Tippek

Régi idők karácsonya

A karácsonyi magánynak fele sem tréfa
Pingvin Tippek

A karácsonyi magánynak fele sem tréfa

Egészséges ajándékötletek karácsonyra
Pingvin Tippek

Egészséges ajándékötletek karácsonyra

Téli vitaminszükséglet
Pingvin Tippek

Téli vitaminszükséglet

Nátha vagy influenza
Pingvin Tippek

Nátha vagy influenza

Ünnepekkor is gondoljunk a diétára kényszerülőkre!
Pingvin Tippek

Ünnepekkor is gondoljunk a diétára kényszerülőkre!

Csoki-hegyek hova legyek?
Pingvin Tippek

Csoki-hegyek hova legyek?

A koriander
Pingvin Tippek

A koriander

Karácsonyi láz
Pingvin Tippek

Karácsonyi láz

Egy ehető gyöngy: a tápióka
Pingvin Tippek

Egy ehető gyöngy: a tápióka

A haj szépsége belülről fakad
Pingvin Tippek

A haj szépsége belülről fakad

A megfázás otthoni kezelése
Pingvin Tippek

A megfázás otthoni kezelése

Étkezzünk változatosan az erős csontokért!
Pingvin Tippek

Étkezzünk változatosan az erős csontokért!

Szoptatási praktikák
Pingvin Tippek

Szoptatási praktikák

Amikor támad a hideg
Pingvin Tippek

Amikor támad a hideg

A felnőttkori pattánosokról
Pingvin Tippek

A felnőttkori pattánosokról

November 17-e a Koraszülöttek Világnapja
Pingvin Tippek

November 17-e a Koraszülöttek Világnapja

Jön a kistestvér!
Pingvin Tippek

Jön a kistestvér!

A rúzs metamorfózisának története
Pingvin Tippek

A rúzs metamorfózisának története

Mire utalhat a fülfájás?
Pingvin Tippek

Mire utalhat a fülfájás?

Miért kopaszodnak a férfiak?
Pingvin Tippek

Miért kopaszodnak a férfiak?

Pingvin kiadványok

Rendszeresen frissülő akciós kiadványok, a legjobb árakkal. Kattintson és már böngészhet is.

Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége

© 2017 Minden jog fenntartva! Pingvin Napfény Zrt.