Baktériummentes térben az ötletek szabadabban áramlanak!
Ahogy a hőmérséklet csökken, egyre több időt töltünk beltéren. A friss levegő, valamint a természetes környezet hiánya jelentős hatással lehet az egészségünkre és a közérzetünkre. Igyekszünk figyelni arra, hogy melegen öltözzünk, szellőztessünk, de sokszor ez nem elég a betegségek megelőzésében. A hűvös idő beköszöntével extra figyelmet kell fordítanunk az egészégünk fenntartására. Itt az idő, hogy elővegyük diffúzorainkat és beszerezzünk további illóolaj hatóanyagú készítményeket, amelyek nemcsak a levegőt teszik kellemesebbé, hanem segítenek a baktériumok és vírusok elleni védekezésben is. Az őszi időszak különösen kritikus, hiszen ilyenkor könnyebben megfázhatunk, és nagyobb az esélye a légúti megbetegedéseknek.
Valóban segíthet az aromaterápia?
Bár az aromaterápia sokkal több annál, mint hogy egy sor illatot végig szagoljunk, mégis sztereotípiaként csak finom illattal, jó esetben illatterápiával azonosítjuk az aromaterápiás illóolajokat.
Kevesen tudják, hogy amellett, hogy minden olajnak megvan a maga különleges és egyedi illata, ez az illat és az agyunk limbikus részére gyakorolt hatása csupán része az olajok terápiás erejének.
Alapvetés, bár kevesen tudatosítják, hogy az illóolajok olyan összetevőkből állnak, amelyek gyógyító tulajdonságokkal is rendelkeznek. Éppen ezért szakértő terapeuták szívesebben nevezik az illóolajokat esszenciálisnak aromaterápiás illóolajok helyett.
Az illóolaj hatóanyagú légfrissítők előnyei
Az illóolajok természetes antimikrobiális tulajdonságaikról ismertek. Egyes illóolajok, mint például a teafa, az eukaliptusz vagy a citrom, rendkívül hatékonyak a baktériumok és vírusok elleni küzdelemben. Ezeket az olajok légfrissítőkben vagy párologtatókban használva csökkenthetik a levegőben keringő kórokozók mennyiségét, miközben a kellemes illat hozzájárul a jó közérzethez.
Mely illóolajok javasoltak baktériumok és vírusok elleni védelemre?
A Magyarországon elérhető rendkívül széles illóolajválaszték közül, van néhány olyan esszenciális illóolaj, mely különösen hatékony lehet a vírusok, baktériumok és gombák elleni küzdelemben. Ha szeretnéd megelőzni a megfázás és influenza kialakulását, esetleg tiszta légutakra vágysz, akkor ezekből az illóolajokból mindenképp készletezz be otthon. Ne feledd azonban, hogy mindig 100% tisztaságú, bevizsgált illóolajat válassz.
- Teafaolaj
- Eukaliptuszolaj
- Borsmentaolaj
- Citromolaj
- Kakukkfűolaj
- Szegfűszegolaj
- Levendulaolaj
- Rozmaringolaj
- Fahéjolaj
Tanuljunk, dolgozzunk baktériummentes térben!
Amikor egy térben sokan tartózkodnak, és nem biztosított a megfelelő szellőzés, a baktériumok, vírusok könnyebben elszaporodhatnak. Ez a helyzet különösen igaz az irodákra, iskolákra és otthonokra a hideg hónapokban, amikor az ablakok gyakran zárva maradnak. Egy baktériummentes térben azonban az emberek jobban érezhetik magukat, és hatékonyabban dolgozhatnak vagy tanulhatnak, hiszen kevesebb a fertőzések és a betegségek kockázata.
Tudományos kutatások is alátámasztják, hogy a tiszta, baktériumoktól mentes levegő pozitívan hat a koncentrációra és a kreativitásra. Egy olyan környezetben, ahol kevesebb a levegőben található kórokozó, az emberek energikusabbak és frissebbek lehetnek.
Hogyan segíthetnek a prevencióban az illóolaj tartalmú légfrissítők??
Az illóolaj hatóanyagú légfrissítők rendszeres használata beltéren segíthet csökkenteni a megfázás és egyéb légúti fertőzések kialakulásának kockázatát. A levegő folyamatos tisztítása megelőzheti, hogy a vírusok és baktériumok elterjedjenek, ami különösen fontos a közösségi helyeken vagy a családon belül.
Hogyan használjak illóolajokat környezetem egészséges levegőjének fenntartásához?
Illóolajok használatával felfrissíthetjük környezetünk levegőjét, kellemes illatot varázsolhatunk otthonunkban, munkahelyünkön. Megfázásos időszakban célszerű naponta többször is illóolajat párologtatni, mert ezzel kedvezőtlen körülményeket teremthetünk a levegőben terjedő kórokozók fejlődéséhez.
Ugyanakkor, ne feledkezzünk meg róla, hogy belélegzés során ezek a 100% tisztaságú gyógynövény kivonatok serkenthetik az immunrendszerünk működését, enyhíthetik fáradtságunkat, javíthatják közérzetünket és segíthetik az elalvást.
Belélegzés
Párologtatás céljából aromalámpába cseppentsünk 6-10 csepp illóolajat.
A levegő úgy is frissíthető, fertőtleníthető, ha illóolaj tartalmú légtiszító spray-t permetezzük a levegőbe.
Aromafürdő
Az aromafürdő készítéséhez keverjünk el 5-10 csepp illóolajat 1 evőkanál tejben, tejszínben vagy habfürdőben, majd a keveréket adjuk a fürdővízhez. A fürdés javasolt időtartama legalább 10-15 perc.
Kisgyermekeknél is alkalmazhatom bármely illóolajat vagy illóolaj tartalmú készítményt?
6 évesnél fiatalabb gyermekeknél egyes illóolajok (pl. borsosmenta, eukaliptusz) alkalmazása nem javasolt. Ha gyermeknek szeretnél párologtatni vagy a szobáját felfrissíteni, a levendula, kubeba, citrom és mandarin illóolajok vagy ezeket az olajokat tartalmazó készítmények lehetnek a segítségedre. Ne feledd azonban, hogy mindig természetes, 100% tisztaságú, bevizsgált illóolajat válassz!
Bejelentkezés
Új fiók létrehozása