10+1 érv a pilates mellett

10+1 érv a pilates mellett

Egyre többen űzik a pilatest sokrétű, jótékony hatásai miatt. A feltalálójáról, Joseph H. Pilatesről elnevezett fitneszmódszer olyan komplex mozgásforma, amely ötvözi a „nyugati” világ anatómiai ismereteit a „keleti” mozgáskultúra egyes eszközeivel. Nézzük, miért érdemes belefogni 40 év fölött is.

 

  1. 10+1 érv a pilates mellettOlyan gyakorlatsorozat, amely nem igényel különösebb állóképességet.

  2. Erős, feszes izomzatot, kitűnő testi erőnlétet és rugalmasságot ad.

  3. Gyakorlásával kiváló testtartás és egyensúlykészség érhető el.

  4. Megmozgatja a test erőközpontját: a has, a hát alsó részét, a far, a medence izmait, vagyis az összes hasizmot, köztük a mély haránt hasizmot, a mély hátizmokat, a far és a belső comb izmait, valamint a medencefenék záróizmait.

  5. Nem terheli meg az ízületeket, mégis szerepet játszik a gerincbántalmak megelőzésében.

  6.  Izomláz és sportsérülések nélkül edzi a testet.

  7. Összehangolja a mozgássorozatokat és a légzést.

  8. Fogyókúrázóknak hasznos, mert fokozza az izomrostok közötti zsírszövet csökkentését, felhasználását. Persze korántsem éri el az állóképességi sportok (például úszás, futás) hatékonyságát. A kettő együttes alkalmazása azonban kiváló.

  9. Ülőmunkát végzőknek is ajánlott.

  10. Gerincbántalmakkal küzdők heti 2-szer 1 óra edzéssel már kiváló eredményeket érhetnek el.

 

+1: Segíthet a depresszió oldásában: javítja a testről alkotott képet, ezáltal az önértékelést fokozza. A pilatesre jellemző légzésszabályozás és az izomfeszítés, -nyújtás váltogatása a gondolkodásra, szellemi teljesítményre is jótékonyan hat, segíthet az érzelmi stabilitás elérésében.

Tudta?

Tudta?

Joseph H. Pilates gyerekkora óta angolkórban, reumás ízületi gyulladásban, asztmában szenvedett. Az 1800-as évek végén született, majd az I. világháború előtti években sportoktatóként dolgozott. 1926-ban az USA-ba költözött, az oda tartó hajóúton ismerkedett meg későbbi társával, Clarával, akinek segítségével kialakította Kontrollnak nevezett módszerét, és megnyitotta fitnesztermét a New York-i Balett épületében. Kifejlesztett módszerével saját magát is gyógyította. Ennek lényege: folyamatos koncentráció mellett állandó kontroll alatt tartani a mozdulatsort, a megfeszített izmokat, a testtartást és a légzést. Haláláig fejlesztette módszerét, több száz ma is használt gyakorlatot állított össze, és számos gépet alkotott meg. 83 évesen hunyt el.



Hírlevél feliratkozás

Nézd meg mit mond rólunk

az árukereső.hu közössége